Mavi Kartım

Ana Sayfaya Git

Almanya Vizesine Nasıl Başvurulur?

Türkiye'den Almanya vizesine başvurmak isteyenler iData adlı aracı kurum üzerinden randevu almaları gerekmektedir. Türkiye'de İstanbul, Ankara ve İzmir'de Almanya Federal Cumhuriyeti'ne ait konsolosluk ve büyükelçilikler bulunmaktadır. 90 güne kadar geçerli vizeler C tipi ve 90 gün üstü geçerli vizeler D tipi (Ulusal) olarak adlandırılmaktadır. Türkiye'de bulunan Almanya Federal Cumhuriyeti konsoloslukları ve büyükelçilikleri genel olarak 3 veya 6 aylık vizeler vermektedir. Mavi Kart vizesi ise D tipi (Ulusal) vizedir. Pasaportunuzda yer alan vizedeki "Anmerkung" yani "Dipnot" bölümüne baktığınızda yazan yasal dayanağa göre vizenizin Mavi Kart için verilip verilmediğini anlayabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: almanya vize başvuru, mavi kart başvuru, almanya blaue karte, blue card başvuru, almanya çalışma vizesi, avrupa birliği blue card

Tarih: 09.07.2023

Yasal Uyarı: Bu web sitesinde yer alan bilgiler sadece tavsiye amaçlı paylaşılmakta olup internetteki yazılardan derlenerek hazırlanmıştır. Bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda web sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez. En güncel ve doğru bilgiye erişmek için lütfen ilgili makamlarla iletişime geçiniz.

Copyright © 2023. Her hakkı saklıdır. İletişim: mavikartim@gmail.com