Mavi Kartım

Ana Sayfaya Git

Mavi Kart İle Sınırsız Oturum Alırken 33 Ay ve 21 Aylık Süreler Nedir?

Mavi Kart ile 33 ay sonunda Sınırsız Oturum (Niederlassungserlaubnis) almaya hak kazanabilirsiniz. Sınırsız Oturum için A1 seviyesinde Almanca dil bilginizi kanıtlamanız gerekmektedir. Eğer B1 seviyesinde Almanca dil bilginizi kanıtlarsanız 21 ay sonunda Sınırsız Oturum almaya hak kazanabilirsiniz. Belirtilen bu 33 aylık (veya 21 aylık) sürelerin tamamında aylık Mavi Kart maaş limitinin üstünde bir maaş almanız gerekmektedir. Aksi taktirde çalıştığınız bu aylar Sınırsız Oturum için gereken sürenin değerlendirmesine dahil edilmemektedir.

Anahtar Kelimeler: mavi kart sınırsız oturum şartı, sınırsız oturum gereksinimleri, almanya sınırsız oturum, almanya sınırsız oturum süre sınırı

Tarih: 09.07.2023

Yasal Uyarı: Bu web sitesinde yer alan bilgiler sadece tavsiye amaçlı paylaşılmakta olup internetteki yazılardan derlenerek hazırlanmıştır. Bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda web sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez. En güncel ve doğru bilgiye erişmek için lütfen ilgili makamlarla iletişime geçiniz.

Copyright © 2023. Her hakkı saklıdır. İletişim: mavikartim@gmail.com