Mavi Kartım

Ana Sayfaya Git

Avrupa Birliği Sınırsız Oturumu Nedir? (Dauerhaft-EU)

AB Sınırsız oturumu 2003/109/EG sayılı AB Yönetmeliğinde düzenlenmiş bir oturum türüdür. Almanya'da bu oturum türü (Dauerhaft-EU) oturum yasası 9a (AufenthG §9a) maddesiyle düzenlenmiştir. Almanya sınırsız oturumu (Niederlassungserlaubnis) ve AB sınırsız oturumu (Dauerhaft-EU) benzer haklara sahiptir. Her iki oturum türü de AB'de sınırsız yaşama hakkı sunar. Almanya sınırsız oturumu ile Almanya dışında 6 aydan fazla kaldığınızda oturumunuz iptal olurken AB sınırsız oturumuyla birlikte AB dışında 12 aydan fazla kaldığınızda oturumunuz iptal olur. Diğer AB üyesi ülkelere taşınma ve orada çalışma ortamınız AB sınırsız oturumuyla birlikte çok daha kolaydır. AB sınırsız oturumunu Almanya'dan almak için normal sınırsız oturum gereksinimlerini karşılıyor olmanız gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler: avrupa birliği oturum, almanya sınırsız oturum, avrupa birliği sınırsız oturum, dauerhaft eu, niederlassungserlaubnis

Tarih: 10.07.2023

Yasal Uyarı: Bu web sitesinde yer alan bilgiler sadece tavsiye amaçlı paylaşılmakta olup internetteki yazılardan derlenerek hazırlanmıştır. Bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda web sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez. En güncel ve doğru bilgiye erişmek için lütfen ilgili makamlarla iletişime geçiniz.

Copyright © 2023. Her hakkı saklıdır. İletişim: mavikartim@gmail.com